Terasové a fasádní desky Timbermax

Timbermax® je značka dizajnových kompozitních terasových a fasádních prken. Timbermax se od ostatních obdobních produktů na trhu odlišuje především svým vzhledem. Snaha o nahrazení pravého dřeva bezúdržbovou alternatrivou přinesla konečně reálné výsledky.

Terasové a fasádní desky Timbermax jsou dvouvrstvové kompozitní profily zložené z jádra a povrchové vrstvy, která zajišťuje všechny nejdůležitějí technické a užitkové vlastnosti, díky kterým Timbermax kromě vzhledu vyniká mezi ostatními kompozitními terasovými a fasádními materiály také svými vynikajícími technickými a užitkovými vlastnostmi. Timbermax je na rozdíl od drtivé většiny WPC prken skutečne bezúdržbovou alternativou dřeva pro použití v exteriéru.

terasa Exclusive TE176 Alpine, obklad Exclusive TE200 Country

Podrobnější srovnání terasových a fasádních profilů Timbermax s běžnými WPC profily naleznete zde:

Timbermax versus konkurenční výrobky

Díky unikátnímu vzhledu, velmi podobnému vzhledu exotických dřevin a technickým parametrům je Timbermax představitelem nové generace dřevoplastových teras, fasád, nebo plotů. Dokáže již beze studu nahradit dřevo všude, kde běžné dřevoplastové profily nevyhovují z hlediska vzhledu, nebo funkčnosti. Nejčastější použití profilů Timbermax:

desky Timbermax Exotic T138 kombinace Bangkirai a Meranti

Cílem výrobců dřevo-plastových WPC kompozitů je nahradit dřevo v exteriéru, kde zejména vliv UV záření degraduje jeho kvalitu a vzhled. Vlastnosti dřeva se dají zachovat jen patřičnou starostlivostí a údržbou, co je časově i finančně náročné.

Timbermax svým vzhledem skutečně dokáže uspokojit hlavně ty zákazníky, kterým imponuje exotické dřevo svou nezaměniteľnou krásou. V oblasti přiblížení se vzhledu dřevěných teras, či fasád, se jedná o zásadní posun.

PRODUKTY

Značka Timbermax zahrnuje dva základní typy kompozitních profilů, které se odlišují technologií výroby a také vzhledem:

Timbermax EXOTIC

Jak z názvu vyplývá, ambicí kompozitních profilů Timbermax EXOTIC je nahradit exotické dřeviny.

terasová prkna T138 - kombinácia Meranti / Bangkirai

Terasová a fasádní deska Exotic se skládá z WPC jádra a povrchové vrstvy Protect shell, která se na povrch nanáší v jednom procesu dvojité extruze a protože jádro dřevoplastovího profilu obsahuje tentýž komponent (HDPE), je tento ochranný obal neodstranitelný. Úkolem tohoto obalu je zajistit takové vlastnosti terasových a fasádních desek, jaké nedokáže dřevo, ani běžné dřevoplasty wpc vyráběny jednoduchou extruzí.

TIMBERMAX_EXOTIC

Vzhled

Kompozitní profily Timbermax Exotic svým vzhledem věrně připomínají exotické dřeviny, které dokáží navodit pocit nekompromisní kvality a luxusu. Technologie nanášení a míchání barev je založena na náhodném principu, což zaručuje, že je prakticky nemožné - tak jako u dřeva - najít dva stejné kusy.

Terasa Timbermax EXOTIC

Samočisticí povrch - odolnost vůči skvrnám

Kompozitní desky Timbermax Exotic se dodávají s 25 letou zárukou na odolnost vůči skvrnám a jiným běžným nečistotám. Díky tomu údržba terasy, či fasády (omezená pouze na čištění v případě znečištění) opravdu nemůže být jednodušší. desky Timbermax EXOTIC jsou jako stvořené pro použití v exteriéru. Odolávají všem povětrnostním vlivům v našich podmínkách. Nenasákavý povrch je v nekrytých prostorech dokonce samočistíci - stačí počkat na nejbližší déšť.

odolnost terasových a fasádních prken vůči skvrnám

Barevná stálost

Barevná stálost WPC profilů Timbermax měřená UV testem, který simuluje exteriérové povětrnostní podmínky, je nepoměrně vyšší oproti běžným WPC materiálům. Nejedná se přitom jen o technicky měřitelnou změnu odstínu, ale také o zachování původního vzhledu ve srovnání s běžnými WPC materiály, u nichž povrch vlivem UV záření během několika týdnů zvětrá a tvoří tzv. patinu - jak udávají někteří dodavatelé.

barevná stálost desek Timbermax

Demonstrace barevné stálosti: na fotografii v popředí fasádní obklad realizován v roce 2013 a vpravo fasádní obklad realizován v roce 2016. Jedná se o bytovou výstavbu Zahradní město Brno - Líšeň.

Tepelná rozťažnost

Prkna Timbermax Exotic mají podstatně nižší tepelnou roztažnost než většina konkurenčních dřevo-plastových materiálů. Tento rozdíl představuje až 40-50%. Je to zdánlivý detail, ale v praxi to znamená, že dilatační spáry mezi terasovými, zda fasádními deskami jsou podstatně menší než u konkurenčních produktech, což je z estetického hlediska důležitější, jak by se na první pohled zdálo. S většinou WPC desek nelze dosáhnout stejné 2 mm mezeru v podélném směru také v napojování.

Poklop_k_bazénu_Exotic_T138_Vintage_-_uk

Mechanická odolnost

Povrch desek Exotic je vysoce mechanicky odolný, což uživatelé ocení obzvláště na svých terasách, které jsou vystaveny mechanickým vlivům chůze a posouvání zahradního nábytku, případně drápů psů. Pokud se i náhodou podaří udělat nějakým ostrým předmětem škrábanec, dá se jednoduše opravit vyhlazením hladkým kovovým nebo jiným tvrdým předmětem.

odolnost povrchu terasových prken

Tvar profilů a systém montáže

Tvar profilů Timbermax Exotic umožňuje univerzální použití na terasách i fasádách. Spolu s mezerou jen 2 mm mezi deskami to přináší několik výhod:

System montaze

Tabulka hlavních technických parametrů

tabulka srovnání wpc produktů s Timbermaxem

Barevní varianty prken Timbermax EXOTIC

Profily Timbermax EXOTIC

Profily Timbermax

Timbermax EXCLUSIVE

Plné kompozitní profily TImbermax EXCLUSIVE svým vzhledem věrně připomínají dubové palubky.

Terasa Timbermax EXCLUSIVE TE200 country

Jak název prozrazuje, jedná se o opravdu výjimečně kvalitní a krásné desky. Jejich podobnost s dřevem nemá konkurenci.

Je to i díky výraznému podílu ruční práce při jejich výrobě. Není vzácný názor, že vypadají dokonce lépe než dřevo.

TIMBERMAX_EXCLUSIVE

A to vše při obsahu dřeva ve směsi 0%
0% dřeva = 0 nedostatků dřeva, čili:

Unikátní směs minerálů a polyuretanu zajišťuje terasovým deskám Timbermax Exclusive vynikající mechanickou odolnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Nulová nasákavost povrchu výrazně usnadňuje čištění i od mastnoty, vína, kečupu … nejexkluzivnější je ale vzhled. Desky jsou i zblízka k nerozeznání od dreva.Terasové a fasádní desky Timbermax Exclusive svým vzhledem věrně připomínají dubové palubky, jejichž oblíbenost je v našich končinách díky jejich jedinečné a nádherné kresbě stálou veličinou.

Podle vzhledu jsou v nabídce dva profily:

Klasická deska, profil TO 176, rozměry 176x32x3600 mm, maximálně věrně připomíná dubové palubky.

Timbermax Exclusive 176x32

v 6 barevných variantách:

Základní cena: 3094,20 Korun/m2 bez DPH

Deska “staré dřevo”, profil TE200, rozměry 200X32X3200 mm. Je k nerozeznání od zestárlých dubových palubek.

Timbermax Exclusive 200x32

v 3 barevných variantách :

Základní cena: 3234,60 Korun/m2 bez DPH


Terasové a fasádní desky Timbermax Exclusive jsou dokonalou bezúdržbovou alternativou dřeva pro použití kdekoliv v exteréri. Jejich vzhledu a faktu, že se z velké části vyrábějí ručně, odpovídá i cena, která se ale po započtení starostí a problémů s dřevem nebo levnými kompozity, nejeví až tak vysoká.

Timbermax Exclusive je jednoznačně dobrá investice pro náročnou klientelu.

Timbermax_Exclusive_TE176_Vintage_-_uk