Terasové a fasádní desky Timbermax

Timbermax® je značka dizajnových kompozitních terasových a fasádních prken. Timbermax se od ostatních obdobních produktů na trhu odlišuje především svým vzhledem. Snaha o nahrazení pravého dřeva bezúdržbovou alternatrivou přinesla konečně reálné výsledky.

Terasové a fasádní desky Timbermax jsou dvouvrstvové kompozitní profily zložené z jádra a povrchové vrstvy, která zajišťuje všechny nejdůležitějí technické a užitkové vlastnosti, díky kterým Timbermax kromě vzhledu vyniká mezi ostatními kompozitními terasovými a fasádními materiály také svými vynikajícími technickými a užitkovými vlastnostmi. Timbermax je na rozdíl od drtivé většiny WPC prken skutečne bezúdržbovou alternativou dřeva pro použití v exteriéru.

terasa Exclusive TE176 Alpine, obklad Exclusive TE200 Country

Podrobnější srovnání terasových a fasádních profilů Timbermax s běžnými WPC profily naleznete zde:

Timbermax versus konkurenční výrobky

Díky unikátnímu vzhledu, velmi podobnému vzhledu exotických dřevin a technickým parametrům je Timbermax představitelem nové generace dřevoplastových teras, fasád, nebo plotů. Dokáže již beze studu nahradit dřevo všude, kde běžné dřevoplastové profily nevyhovují z hlediska vzhledu, nebo funkčnosti. Nejčastější použití profilů Timbermax:

desky Timbermax Exotic T138 kombinace Bangkirai a Meranti

Cílem výrobců dřevo-plastových WPC kompozitů je nahradit dřevo v exteriéru, kde zejména vliv UV záření degraduje jeho kvalitu a vzhled. Vlastnosti dřeva se dají zachovat jen patřičnou starostlivostí a údržbou, co je časově i finančně náročné.

Timbermax svým vzhledem skutečně dokáže uspokojit hlavně ty zákazníky, kterým imponuje exotické dřevo svou nezaměniteľnou krásou. V oblasti přiblížení se vzhledu dřevěných teras, či fasád, se jedná o zásadní posun.

PRODUKTY

Značka Timbermax zahrnuje dva základní typy kompozitních profilů, které se odlišují technologií výroby a také vzhledem:

Timbermax EXOTIC

Jak z názvu vyplývá, ambicí kompozitních profilů Timbermax EXOTIC je nahradit exotické dřeviny.

terasová prkna T138 - kombinácia Meranti / Bangkirai

Terasová a fasádní deska Exotic se skládá z WPC jádra a povrchové vrstvy Protect shell, která se na povrch nanáší v jednom procesu dvojité extruze a protože jádro dřevoplastovího profilu obsahuje tentýž komponent (HDPE), je tento ochranný obal neodstranitelný. Úkolem tohoto obalu je zajistit takové vlastnosti terasových a fasádních desek, jaké nedokáže dřevo, ani běžné dřevoplasty wpc vyráběny jednoduchou extruzí.

TIMBERMAX_EXOTIC

Vzhled

Kompozitní profily Timbermax Exotic svým vzhledem věrně připomínají exotické dřeviny, které dokáží navodit pocit nekompromisní kvality a luxusu. Technologie nanášení a míchání barev je založena na náhodném principu, což zaručuje, že je prakticky nemožné - tak jako u dřeva - najít dva stejné kusy.

Terasa Timbermax EXOTIC

Samočisticí povrch - odolnost vůči skvrnám

Kompozitní desky Timbermax Exotic se dodávají s 25 letou zárukou na odolnost vůči skvrnám a jiným běžným nečistotám. Díky tomu údržba terasy, či fasády (omezená pouze na čištění v případě znečištění) opravdu nemůže být jednodušší. desky Timbermax EXOTIC jsou jako stvořené pro použití v exteriéru. Odolávají všem povětrnostním vlivům v našich podmínkách. Nenasákavý povrch je v nekrytých prostorech dokonce samočistíci - stačí počkat na nejbližší déšť.

odolnost terasových a fasádních prken vůči skvrnám

Barevná stálost

Barevná stálost WPC profilů Timbermax měřená UV testem, který simuluje exteriérové povětrnostní podmínky, je nepoměrně vyšší oproti běžným WPC materiálům. Nejedná se přitom jen o technicky měřitelnou změnu odstínu, ale také o zachování původního vzhledu ve srovnání s běžnými WPC materiály, u nichž povrch vlivem UV záření během několika týdnů zvětrá a tvoří tzv. patinu - jak udávají někteří dodavatelé.

barevná stálost desek Timbermax

Demonstrace barevné stálosti: na fotografii v popředí fasádní obklad realizován v roce 2013 a vpravo fasádní obklad realizován v roce 2016. Jedná se o bytovou výstavbu Zahradní město Brno - Líšeň.

Tepelná rozťažnost

Prkna Timbermax Exotic mají podstatně nižší tepelnou roztažnost než většina konkurenčních dřevo-plastových materiálů. Tento rozdíl představuje až 40-50%. Je to zdánlivý detail, ale v praxi to znamená, že dilatační spáry mezi terasovými, zda fasádními deskami jsou podstatně menší než u konkurenčních produktech, což je z estetického hlediska důležitější, jak by se na první pohled zdálo. S většinou WPC desek nelze dosáhnout stejné 2 mm mezeru v podélném směru také v napojování.

Poklop_k_bazénu_Exotic_T138_Vintage_-_uk

Mechanická odolnost

Povrch desek Exotic je vysoce mechanicky odolný, což uživatelé ocení obzvláště na svých terasách, které jsou vystaveny mechanickým vlivům chůze a posouvání zahradního nábytku, případně drápů psů. Pokud se i náhodou podaří udělat nějakým ostrým předmětem škrábanec, dá se jednoduše opravit vyhlazením hladkým kovovým nebo jiným tvrdým předmětem.

odolnost povrchu terasových prken

Tvar profilů a systém montáže

Tvar profilů Timbermax Exotic umožňuje univerzální použití na terasách i fasádách. Spolu s mezerou jen 2 mm mezi deskami to přináší několik výhod:

System montaze

Tabulka hlavních technických parametrů

tabulka srovnání wpc produktů s Timbermaxem

Barevní varianty prken Timbermax EXOTIC

Profily Timbermax EXOTIC

Profily Timbermax